Naše firma VEMAG SERVIS BRNO má sídlo v České u Brna. Spolu s firmou VEMAG BRNO ORGANIZAČNÍ SLOŽKA zajišťujeme prodej, realizaci a servis strojů a zařízení pro potravinářský průmysl naší mateřské firmy VEMAG - Maschinen und Anlagenbau GmbH.

Patříme mezi největší a nejznámější výrobce strojních technologií v Evropě i ve světě pro oblast potravinářského průmyslu v těchto oborech :

zpracování masa
výroba masných výrobků
konzervárenství
výroba mlékárenských výrobků
zpracování ryb
pekárenství


Naše mateřská strojírenská firma VEMAG má sídlo ve městě VERDEN které leží cca 30km jižně od Brém v Německé spolkové republice. Jsme výrobní i obchodní firmou. Máme svoji vlastní konstrukci, projekci i vývojovou (výzkumnou) základnu.

O společnosti VEMAG Maschinenbau GmbH

Více než 60 let vyvíjí a produkuje firma VEMAG Maschinenbau GmbH stroje a zařízení pro po – travinářský průmysl a řemesla. V tomto časovém období si firma vypracovala vynikající pověst u výrobců potravinářských produktů v tuzemsku i v zahraničí. Ze skromných začátků v letech obnovy vznikl v průběhu let podnik, který rozhodující měrou spoluvytvářel vývoj kontinuálních vakuových plnicích strojů. Původní zaměření na tradiční řemeslo se rychle rozšířilo o průmyslové použití, aby bylo možno lépe dbát na vzrůstající koncentraci v oblasti potravinářské produkce a neustále rostoucí velikosti podniků.

V posledních letech se zdůrazňuje ve firmě VEMAG systémový charakter specifických řešení, to znamená integraci komplexních kroků ve zpracovávání procesů plnění, případně porcování. Cílem je vytvoření stavebnicového systému ze standardních plnicích zařízení a na míru vytvářených přídav- ných zařízení, která mohou být sestavována podle speciálních požadavků uživatelů. Hlavním směrem se zde jeví vývoj systému VEMAG Convenience , který poskytuje uživateli flexiblní systém pro por- cování a vytváření inovačních výrobků. Současně mají být realizovaná řešení bez problémů začlenitel- ná do komplexních produkčních linek. Po vzniku VEMAG – Anlagenbau (VEMAG .- investiční vý- stavba) se VEMAG Maschinenbau GmbH koncentruje na vývoj a produkci strojů a systémových komponentů. Podnik vedou jednatelé Dr.Niclas Rathmann (předseda), Sven Köhler a Ralf Preuss a podnik zaměstnává asi 300 zaměstnanců. Podnik je aktivní celosvětově a dosahuje exportního podílu cca. 7O%.

Historie firmy VEMAG Maschinenbau GmbH

1944: Založení Společnosti pro výrobu a stavbu dřevěných a přístrojových konstrukcí doktorem práv, panem Heinz-Jörn Zülchem z Brém (členem rodiny Jana-Philippa Reemtsma). Asi 20 zaměstnanců vyrábělo mimo jiné pece, medomety a kostelní věžní hodiny

1950: Změna názvu společnosti na VEMAG ,Verdenská společnost s ručením omezeným, stavba strojů a zařízení (VEMAG Verdener Maschinen- und Apparatenbau,GmbH). Začátek výroby pístových plnicích strojů (GNOM, CAM) pro řeznické živnosti.

1957: Vývoj prvního kontinuálně pracujícího vakuového plnicího stroje pro účely rostoucí průmyslové potřeby (ROBOT G250)

1965: Převzetí výrobkové palety tryskových plnicích strojů firmy Frankfurter FKF

1982: Vývoj prvního kontinuálně pracujícího vakuového plnicícho stroje pro potřebu řemeslných živností (ROBOT 500)

1986: Vývoj a prodej prvních koextrusních zařízení pro výrobu plněných produktů

1992: Založení firmy Begarat, servisní a distribuční společnosti v Moskvě

1993: Nástup do čerpadlové techniky pomocí rotačního šoupátka vakuovou plničkou ROBBY

1995: Nástup na pekařský trh novými technologiemi dělení těsta pomocí šnekových (křivkových) podavačů. Nástup do integrované technologie mletí řezací hlavou (řezací hlava – Füllwolf 980)

2000: Rozdělení podniku na VEMAG Maschinenbau GmbH (VEMAG strojírenství s.r.o. – stroje a přídavná zařízení) a VEMAG Anlagenbau GmbH (Vemag investiční výstavba s.r.o. – investice a řídící technika)

2001: Převzetí kapitálového podílu firmy VEMAG Maschinenbau GmbH firmou Robert Reiser & Co, Inc.,Canton/USA

2002: Založení firmy VEMAG Australia Pty.Ltd., která přebírá provoz a zákaznický servis pro Austrálii a Nový Zéland

2004: Založení firmy VEMAG Makine San.Tic.Ltd.Sri. jako provozní a servisní společnosti v Turecku

2005: Zahájení činnosti VEMAG, zákaznické centrum

2006: Založení firmy VEMAG Brasil jako provozní a servisní společnosti v BrazíliiNaše ocenění a certifikáty :

na tomto místě pro Vás chystáme přehlad našich největších ocenění a cen z různých potravinářských veletrhů a akcí. Také zde najdete všechny naše certifikáty, živnostenské listy a různá jiná oprávnění. Připravujeme také články z odborného tisku.

Z leva: ZLATÝ IBUCOB, Brno 1999 a ZLATÁ SALIMA, Brno 2004
Certifikát o homologaci
ISO 9001
2. místo v kategorii Shooting star 2006 - 2008

3. místo v prodeji podle počtu obyvatel
l home l firma l naše nabídka l servis l kontakt l
Copyright VEMAG © 2005        Created by webstr.cz